• 100X50 ÇİFT CİVATALI TAKOZ PULSUZ
100X50 ÇİFT CİVATALI TAKOZ PULSUZ
Ürün Kodu : 100X50 ÇİFT CİVATALI TAKOZ PULSUZ       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Seymen Kauçuk
86.00 TL   +Kdv
-
+

ÇAP (Q):100 MM

YÜKSEKLİK (D) : 50 MM

CİVATA  (G): M16

CİVATA (L) : BOYU 10 MM

ÖZEL ÖLÇÜ İMALAT YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİZDE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

TİTREŞİM TAKOZU 

Titreşim (vibrasyon) takozları, kauçuktan yapılmış ve takılı bulunduğu mekanizmalarda oluşan titreşim ve darbeleri sönümleyerek bunların iletilmesini engelleyen ve aynı zamanda gürültüyü de azaltan elemanlardır. Titreşim takozu eksenel ve radyal kuvvetleri absorbe eder. Titreşim takozları bu görevleri ile takılı olduğu mekanizmayı ve elemanlarını korur, uzun ömürlü olmalarını sağlar.

Büyük motorlar ve endüstriyel makineler güçlü titreşimler ve aşırı gürültüye neden olur. Bu titreşimler ekipmana zarar verir ve güvensiz çalışma koşulları yaratır. Sonunda bu durum, ürün kalitesini olumsuz olarak etkiler ve hatta üretimi durdurabilir.

Titreşim yalıtım parçaları, titreşim dalgalarının genlik ve frekansını azaltarak makinenizi korur. Bir amortisör gibi davranan titreşim aparatları motorların ve makinelerin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlar. Titreşim sönümleme aparatları, daha sonra metalle bağlanan doğal kauçuk gibi bir elastomer ile yapılır.

TİTREŞİM TAKOZUNUN KULLANIM ALANLARI

Titreşim takozları darbeli çalışmanın mevcut olduğu her alanda kullanılabilir. Çok çeşitleri olup makine parçalarının birbirleri ile olan bağlantılarında ve yer ile temasında kullanılır. Makinelerin gezinmemesi, bulunduğu yerdeki dengesinin bozulmaması, temas ettiği yüzeye zarar vermemesi için titreşim takozu kullanılmaktadır. Titreşim (Vibrasyon takozları) konveyör sistemlerinde, havalandırma inşasında, jeneratörlerde, amortisörlerde, medikal cihazlarda, pompa, hidrofor, denizcilik ekipmanları, her türlü araç gereç ve teçhizatlarda, pres tezgahlarında ve buna benzer yerlerde titreşim ve darbe engelleme amacıyla kullanılır. Civatalı ve civatasız olarak üretilebilmektedir.

Genel uygulamalar: Pompa, Hazne, Rulo Değirmenleri, Kameralar, CNC Makineleri, Askeri Ekipmanlar, Yıkama Makineleri, Endüstriyel Tekne Motorları, Küçük Elektrik Motorları, Titreşimli Tablolar, Havalandırma Ekipmanları, Havacılık Ekipmanları, Kompresörler, Transformatörler, Nakliye Konteynerleri, Savunma Ekipmanları ve Deniz Tahkimatı Motorlar.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.